Drodzy czytelnicy, we wtorek, 7 maja gościliśmy w naszej Bibliotece pisarza pana Zbigniewa Kruszkę, który spotkaniem autorskim zainaugurował cykl wydarzeń w ramach „Tygodnia Bibliotek”. Pan Zbigniew Kruszka urodził się w Gniewie przy ulicy Wiślanej w 1945 roku. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Pracował jako oficer pokładowy na statkach morskich oraz jako ekonomista w firmach żeglugowych. Autor w swoich książkach wyraża tęsknotę za swoim rodzinnym miastem. W roku 2018 otrzymał tytuł „Przyjaciela Gniewu” za książki traktujące o dawnym Gniewie i jego mieszkańcach. Dotychczas ukazały się następujące książki: „Osiedle na skraju lasu”, „Zawieszony w czasie”, „Kurs na dorosłość”, „Nad zatoką”, „Droga na łowiska”. Książka „Morski zaułek” jest szóstym tytułem autora i była przedmiotem wtorkowego spotkania oraz promocji powyższej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy Panie Zbigniewie !!!